Bareback - 11
|
2. Fri, April 20 2018, 7:00 PM 1.
Jacoby Johns - Okeechobee, FL
|
2.
J.R. Chino - Mescalero, NM
|
3.
Orville Memnook - Spedden, AB
|
4.
Jayco Roper - Oktaha, OK
|
5.
Steven Dewolfe - Buffalo Gap, SD
|
6.
Brandon Yazzie - Snowflake, AZ
|
4. Sat, April 21 2018, 7:00 PM 1.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
|
2.
Earl Tsosie Jr. - Window Rock, AZ
|
3.
Clifford Williams - Winslow, AZ
|
4.
Clancy Clifford - Porcupine, SD
|
5.
Cody Parker - Park Hill, OK
|
|
Barrel Racing - 67
|
2. Fri, April 20 2018, 7:00 PM 1.
Charlcie Gatewood - Welch, OK
|
2.
Micaela Carlile - Tehlequah, OK
|
3.
Pj Bradshaw - Beggs, OK
|
4.
Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
|
5.
Alexis Howell - Wynona, OK
|
6.
Sloan Anderson - White Horse, SD
|
7.
Karlee Meyers - Box Elder, MT
|
3S. Sat, April 21 2018, 8:00 AM 1.
Bobbie Foreman - Rose, OK
|
2.
Janae Hogan - Pryor, OK
|
3.
Mandy Griffith - Vinita, OK
|
4.
Ashley Whatley - Hennepin, OK
|
5.
Amy Eagleton - Sallisaw, OK
|
6.
Raynell Holgate - Page, AZ
|
7.
Ashlie Withrow - Henryetta, OK
|
8.
Keanna Dedman - Nazlini, AZ
|
9.
Jareth Hale - Ganado, AZ
|
10.
Kaycee Werdel - Chadron, NE
|
11.
Kayla Greenwalt - Big Cabin, OK
|
12.
Katie Garen - Fletcher, OK
|
13.
Kylee Jo Carder - Miami, OK
|
14.
Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
|
15.
Brandie Inman - Nowata, OK
|
16.
Kortney McReynolds - Jones, OK
|
17.
Kelsy Cunningham - Stuart, OK
|
18.
Jessie Jones - Tahlequah, OK
|
19.
Piper Brown - Henryetta, OK
|
20.
Jannon Hale - Ganado, AZ
|
21.
Kelsey Spurlock - Inola, OK
|
22.
Sherri Lucas - Ochelata, OK
|
23.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
24.
Sky Howard - Shattuck, OK
|
25.
Tamara Smith - Wynona, OK
|
26.
Jayci Braudrick - Bokchito, OK
|
27.
Tiffany Teehee - Claremore, OK
|
28.
Kynder Starr - Catoosa, OK
|
29.
Kelsey Pepion - Browning, MT
|
30.
Josey Walker - Council Hill, OK
|
31.
Tammy Lawhorn - Checotah, OK
|
32.
Baylie Bowzer - Vinita, OK
|
33.
Michelle Lance - Pauls Valley, OK
|
34.
Laramie Stockton - Stigler, OK
|
35.
Lou Ann Smith - Barnsdall, OK
|
36.
Jaylie Finley - Oktaha, OK
|
37.
Haleigh Cone - Bunch, OK
|
38.
Kristen Delaney - Kansas, OK
|
39.
Mia Wilson - Shiprock, NM
|
40.
Ashton Been - Okmulgee, OK
|
41.
Devyn Dennison - Tohatchi, NM
|
42.
Kelsey Anderson - Sperry, OK
|
43.
Bobbi Jo Crooch - Checotah, OK
|
44.
Alicia Buffer - Jay, OK
|
45.
Allyson Skaggs - Sapulpa, OK
|
46.
Jennifer Turner - Vinita, OK
|
47.
Ginger Cohea - Skiatook, OK
|
48.
Aubry Rae Mauldin - McAlester, OK
|
49.
Montana Hammonds - Muskogee, OK
|
50.
Kila Dalton - Collinsville, OK
|
51.
Jc Hawk - Scottsdale, AZ
|
52.
Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
|
53.
Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
|
4. Sat, April 21 2018, 7:00 PM 1.
Leslie Maker - Tahlequah, OK
|
2.
Jimme Beth Hefner - Bixby, OK
|
3.
Stephanie Proctor - Pryor, OK
|
4.
Kendyl Hutton - Nowata, OK
|
5.
Cooweesta Williams - Skiatook, OK
|
6.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
7.
Kesse Deal - Dupree, SD
|
|
Bull Riding - 15
|
2. Fri, April 20 2018, 7:00 PM 1.
Cauy Begay - Kayenta, AZ
|
2.
Kole Bowman - Barnsdall, OK
|
3.
Dakota Louis - Browning, MT
|
4.
Adriano Morgan - Bloomfield, NM
|
5.
Slick/ Jordan Phelps - Porcupine, SD
|
6.
Philip Whiteman - La Junta, CO
|
7.
Andrew Manygoats - Snowflake, AZ
|
4. Sat, April 21 2018, 7:00 PM 1.
Troy Stevens - Lukachukai, AZ
|
2.
Cat Clifford - Porcupine, SD
|
3.
Cole Wagner - Valier, MT
|
4.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
|
5.
Hernald John - Lukachukai, AZ
|
6.
Preston Louis - Browning, MT
|
7.
Hershel John - Weleetka, OK
|
8.
Cody Jesus - Window Rock, AZ
|
|
Calf Roping - 57
|
1S. Fri, April 20 2018, 8:00 AM 1.
Tylen Layton - Copan, OK
|
2.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
|
3.
Donovan Yazzie - Brimhall, NM
|
4.
Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
|
5.
Jc Larwence - Ashland, MT
|
6.
Nathan Hughes - Colcord, OK
|
7.
Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
|
8.
Roy Begay - Window Rock, AZ
|
9.
Clay White - Okmulgee, OK
|
10.
Travis Fisher - Beggs, OK
|
11.
Aaron Johnson - Morris, OK
|
12.
Todd Flinn - Newman Grove, NE
|
13.
Wacey Real Bird - Garryowen, MT
|
14.
Roessel Jackson - Many Farms, AZ
|
15.
Gavaro Harrison - Chinle, AZ
|
16.
Dalton Lafalier - Bartlett, KS
|
17.
La Ron Johnson - Bixby, OK
|
18.
TY Miller - Tahleqoeh, OK
|
19.
Anthony Craig - Okmulgee, OK
|
20.
Dustin Bassett - Vinita, OK
|
21.
Tre' Goff - Tulsa, OK
|
22.
Nick Mabray - Tahlequah, OK
|
23.
Blair Burk - Durant, OK
|
24.
Bryton Edmundson - Henrietta, OK
|
25.
Zane Goode - Stuart, OK
|
26.
Malachi Pablo - Bloomfield, NM
|
27.
Levi Jackson - Eufaula, OK
|
28.
Brian Carter - Seminole, OK
|
29.
Ke'Juan Gaines - Beggs, OK
|
30.
Dillon Sherrick - Welch, OK
|
31.
Jaxon Clegg - Coweta, OK
|
32.
Casey Stone - Sallisaw, OK
|
33.
Walt White - Owasso, OK
|
34.
Tom Young - Sells, AZ
|
35.
Zalin Edwards - Pawnuska, OK
|
36.
Blaine Mitchell - Chinle, AZ
|
37.
Gerald Daye - Gallup, NM
|
2. Fri, April 20 2018, 7:00 PM 1.
Cameron Ousley - Muskogee, OK
|
2.
Chase Crane - Broken Arrow, OK
|
3.
Beau Grant - Wingate, NM
|
4.
Calgry Smith - Haskell, OK
|
5.
Justin Dan - Checotah, OK
|
6.
Dale Fullbright - Muskogee, OK
|
7.
Allen Hartness - Locust Grove, OK
|
8.
Steve Brickey - Tahlequah, OK
|
9.
Connor Osborn - Tecumseh, OK
|
10.
Calvin Smith - Warner, OK
|
4. Sat, April 21 2018, 7:00 PM 1.
Jeremy Penny - Tulsa, OK
|
2.
Norman Mitchell - Hulbert, OK
|
3.
Sheldon Jones - Rock Point, AZ
|
4.
Jamel Goff - Tulsa, OK
|
5.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
6.
Tyler Warren - Kansas, OK
|
7.
Jeremiah McLaurin - Tulsa, OK
|
8.
Tyler Chaffin - Tahlequah, OK
|
9.
Colt Miller - Fletcher, OK
|
10.
Michael Bates - Tohatchi, NM
|
|
Goat Tying - 0
Ladies Breakaway - 48
|
2. Fri, April 20 2018, 7:00 PM 1.
Randi Stanley - Wagoner, OK
|
2.
Charlcie Gatewood - Welch, OK
|
3.
Faith Holyan - Coyote Canyon, NM
|
4.
Sloan Anderson - White Horse, SD
|
5.
Brooke McLemore - Lawton, OK
|
6.
Henly Black - Shonto, AZ
|
7.
Serena Dahozy - Window Rock, AZ
|
8.
Addee Carder - Miami, OK
|
3S. Sat, April 21 2018, 8:00 AM 1.
Jc Hawk - Scottsdale, AZ
|
2.
Rikki Velasquez - White River, AZ
|
3.
Ciara Lefebre - Bloomfield, NM
|
4.
Chalon Lefebre - Bloomfield, NM
|
5.
Amy Eagleton - Sallisaw, OK
|
6.
Kylee Jo Carder - Miami, OK
|
7.
Jolynn Martinez - Gallup, NM
|
8.
Arianna Jones - Chinle, AZ
|
9.
Fallon Doka - Fountain Hills, AZ
|
10.
Danielle Lowman - Gilbert, AZ
|
11.
Kelsey Anderson - Sperry, OK
|
12.
Chantel Tsinigine - Gilbert, AZ
|
13.
Devyn Dennison - Tohatchi, NM
|
14.
Lou Ann Smith - Barnsdall, OK
|
15.
Kelsey Pepion - Browning, MT
|
16.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
17.
Erin Jones - Chinle, AZ
|
18.
Lavina Willie - Gallup, NM
|
19.
Mia Wilson - Shiprock, NM
|
20.
April Pablo - Crown Point, NM
|
21.
Taniah Nez - Ganado, AZ
|
22.
Halle Tatham - Pryor, OK
|
23.
Kortney McReynolds - Jones, OK
|
24.
Jayci Braudrick - Bokchito, OK
|
25.
Tiffany Teehee - Claremore, OK
|
26.
Gaby Whitethorn - Scottsdale, AZ
|
27.
Kaycee Werdel - Chadron, NE
|
28.
Piper Brown - Henryetta, OK
|
29.
Mercedes Williams - Faith, SD
|
30.
Tamara Smith - Wynona, OK
|
4. Sat, April 21 2018, 7:00 PM 1.
Kendyl Hutton - Nowata, OK
|
2.
Kesse Deal - Dupree, SD
|
3.
Cassidy Kelly - Sulpher, OK
|
4.
Bailey Bates - Tohatchi, NM
|
5.
Jimme Beth Hefner - Bixby, OK
|
6.
Cooweesta Williams - Skiatook, OK
|
7.
Bobbi Jo Foreman - Rose, OK
|
8.
Tayler Haskins - Carthage, MO
|
9.
Tomie Peterson - Parade, SD
|
10.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
|
Mixed Team Roping - 0
Saddle Bronc - 16
|
2. Fri, April 20 2018, 7:00 PM 1.
Cory Fox - Standoff, AB
|
2.
Gulley Finnell - Pryor, OK
|
3.
Llewellyn Paul - Shiprock, NM
|
4.
Robert Burbank - Rock Point, AZ
|
5.
Soshane Kee - Many Farms, AZ
|
6.
Kane Kee - Keams Canyon, AZ
|
7.
Antonio Yazzie - Aneth, UT
|
8.
Corey Lefebre - Bloomfield, NM
|
4. Sat, April 21 2018, 7:00 PM 1.
Jeremy Meeks - Scenic, SD
|
2.
Creighton Curley - Window Rock, AZ
|
3.
Bo Tyler Vocu - Ashland, MT
|
4.
Kaden Deal - Dupree, SD
|
5.
Jeremy Means - Eagle Butte, SD
|
6.
Colton Goad - Enid, OK
|
7.
Seth Longbrake - Milesville, SD
|
8.
Kash Deal - Dupree, SD
|
|
Sr. Breakaway - 23
|
3S. Sat, April 21 2018, 8:00 AM 1.
Lynn Williams - Faith, SD
|
2.
Sallye Williams - Skiatook, OK
|
3.
Victor Begay - Winslow, AZ
|
4.
Greg Mitchell - Hulbert, OK
|
5.
Blair Matheson - Mandan, ND
|
6.
Short Foreman - Oaks, OK
|
7.
Mick Foreman - Rose, OK
|
8.
Bruce Davis - Oaks, OK
|
9.
Keith Parker - Sperry, OK
|
10.
Leonard Williams Sr. - Leupp, AZ
|
11.
Karl Dennison - Tohatchi, NM
|
12.
Joel Maker - Tahlequah, OK
|
13.
G.V. Gulager - Tahlequah, OK
|
14.
Darryl Boyd - Vanderwagon, NM
|
15.
Allen Hartness - Locust Grove, OK
|
16.
Dick Foreman - Oaks, OK
|
17.
Robie Inman - Ketchum, OK
|
18.
Chuck Morgan - Comanche, OK
|
19.
John Boyd Jr. - Window Rock, AZ
|
20.
Nick Goad - Enid, OK
|
21.
Howard Edmundson - Henryetta, OK
|
22.
Shea Enos - Scottsdale, AZ
|
23.
Norman Bates - Tohatchi, NM
|
|
Steer Wrestling - 27
|
1S. Fri, April 20 2018, 8:00 AM 1.
Braydon Boyd - Vander Wagon, NM
|
2.
Donovan Yazzie - Brimhall, NM
|
3.
Hiyo Yazzie - Brimhall, NM
|
4.
Benny Yazzie - Coyote Canyon, NM
|
5.
Wacey Real Bird - Garryowen, MT
|
6.
Casey Stone - Sallisaw, OK
|
7.
Kyle Smith - Crownpoint, NM
|
8.
Rooster Yazzie - Brimhall, NM
|
9.
Bryton Edmundson - Henrietta, OK
|
10.
Hollis Jodie - Winslow, AZ
|
11.
Marshall Allen - Sheepsprings, NM
|
2. Fri, April 20 2018, 7:00 PM 1.
Steve Brickey - Tahlequah, OK
|
2.
Bradley McGee - Muskogee, OK
|
3.
Chris Brown - Muskogee, OK
|
4.
Lawrence Thompson Jr. - Muskogee, OK
|
5.
Howard Edmundson - Henryetta, OK
|
6.
Chase Crane - Broken Arrow, OK
|
7.
Calgry Smith - Haskell, OK
|
8.
Cameron Ousley - Muskogee, OK
|
4. Sat, April 21 2018, 7:00 PM 1.
Shawn Buffalo - Maskwacis, AB
|
2.
Tyler Warren - Kansas, OK
|
3.
Jordan Wiseman - Weatherford, OK
|
4.
Brandon Bates - Winslow, AZ
|
5.
Quinton Inman - Ketchum, OK
|
6.
Michael Bates - Tohatchi, NM
|
7.
Neale Howell - Bunch, OK
|
8.
Johnny Jones - Midwest City, OK
|
|
Team Penning - 0
Team Roping - 58
Over 40 CR - 0
JR Bulls - 6
|
3S. Sat, April 21 2018, 8:00 AM 1.
Chance Thomas - Window Rock, AZ
|
2.
Caden Bunch - Tahlequah, OK
|
3.
Brayden Lewis - Siloam Springs, AR
|
4.
Tieler Cummings - Henryetta, OK
|
5.
Dylan Bradford - Selby, SD
|
6.
Kasen Johnson - Mandaree, ND
|
|
Jr. Breakaway - 22
|
3S. Sat, April 21 2018, 8:00 AM 1.
Kayden Stevenson - Crownpoint, NM
|
2.
Lane B Bitsilly - Tsaile, AZ
|
3.
Luke Line - Copan, OK
|
4.
Briar Tune - Vinita, OK
|
5.
Caden Bunch - Tahlequah, OK
|
6.
Tyler Kash Fish - Harrah, OK
|
7.
Blake Tatham - Pryor, OK
|
8.
Talan Cummins - Lodge Grass, MT
|
9.
Marcus Foreman - Twin Oaks, OK
|
10.
Dodge Hogan - Pryor, OK
|
11.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
12.
Tayzen Cummings - Henryetta, OK
|
13.
Tobin Cummins - Lodge Grass, MT
|
14.
Charlcie Gatewood - Welch, OK
|
15.
Audrey Fish - Wellston, OK
|
16.
Tieler Cummings - Henryetta, OK
|
17.
Caleb Peper - Adair, OK
|
18.
Dean Holyan - Coyote Canyon, NM
|
19.
Halle Tatham - Pryor, OK
|
20.
Cooper Massey - Adair, OK
|
21.
Weston Carter - Seminole, OK
|
22.
Mia Wilson - Shiprock, NM
|
|
Jr. Barrel Racing - 16
|
3S. Sat, April 21 2018, 8:00 AM 1.
Jewel Crawford - Niotaze, KS
|
2.
Ginger Cohea - Skiatook, OK
|
3.
Harlea Adams - Checotah, OK
|
4.
Audrey Fish - Wellston, OK
|
5.
Aubry Rae Mauldin - McAlester, OK
|
6.
Savanna Adams - Checotah, OK
|
7.
Mia Wilson - Shiprock, NM
|
8.
Shawnee Lawrence - Cherry Creek, SD
|
9.
Savannah Fish - Harrah, OK
|
10.
Jacey Frederick - Sallisaw, OK
|
11.
Ashley Walker - Council Hill, OK
|
12.
Kelsey Peper - Adair, OK
|
13.
Mollie Bassett - Vinita, OK
|
14.
Charlcie Gatewood - Welch, OK
|
15.
Halle Tatham - Pryor, OK
|
16.
Maggie Passmore - Rose, OK
|
|
SRTR - 28
Steer Roping - 0
|